Топлички кошаркашки дерби припао Прокупчанима

Кошаркаши Прокупља савладали су у оквиру 22. кола Прве регионалне лиге – Исток на домаћем терену екипу Куршумлије резултатом 80:73.

Прокупчани су били бољи на домаћем терену; фото: Љ. М.

Утакмица је одиграна пред неколико стотина навијача који су могли да уживају у занимљивом и низвесном мечу две по квалитету приближно изједначене екипе. Ипак, већа борба и жеља домаћих играча, одлучила је победника овог сурета.

Играч утакмице био је Урош Миленковић који је у једној од својих најбољих партија у првенству постигао 26 поена, од тога 6 тројки, а заслужни за успех домаће екипе били су и Алекса Шубарић са 18, Саша Михајловић са 15, као и млади Матија Лазовић са 13 поена.

Код гостију, очекивано, најефикаснији играч био је некадашњи плејмекер Прокупља Никола Терзић са 21 постигнутим поеном.

Од првог минута смо наметнули своју игру, иако смо били у проблему јер је наш капитен Владимир Бјелетић врло брзо ушао у проблем са личним грешкама, па је већ на почетку 3. четвртине зарадио искључење. Ипак, млада екипа Прокупља је пружила свој максимум на овом сусрету и сматрам да смо заслужено победили – рекао је спортски директор Прокупља Чедомир Вуковић.

Он истиче да је до краја првенства остало још 4 кола и да је циљ клуба да остане у прве 4 екипе на крају шампионата.

Прокупчани наредног викенда путују у Алексинац где их чека екипа Јастрепца.

Објављено: понедељак, 28. март 2016. | Аутор: Љ.М.